
Raport z badań wilgotności sprężonego powietrza – co w nim zawrzeć?
Co powinien zawierać raport z badań wilgotności sprężonego powietrza? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytanie, znajdziesz je w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy!
- Jakie są metody badania zawartości wody w sprężonym powietrzu?
- Raport z badań wilgotności sprężonego powietrza
Zanim jednak przejdziemy do raportu z badań wilgotności sprężonego powietrza, przypomnijmy, jakie są metody badania w nim zawartości wody. W niniejszym artykule odpowiemy również, w jakim przypadku sprawdza się dana metoda.
Jakie są metody badania zawartości wody w sprężonym powietrzu?
Aktualnie wyróżnia się kilka metod oznaczania zawartości wody w sprężonym powietrzu. W zależności od sytuacji możesz wykorzystać metodę spektroskopową, kondensacyjną, chemiczną, elektryczną lub psychometryczną. Przy niskich wartościach cieniowego punktu rosy precyzyjne wyniki otrzymasz, wykorzystując metodę elektryczną lub kondensacyjną. W przypadku gdy zakres wilgotności wynosi -80 – 0 stopni Celsjusza, możesz skorzystać z metody spektroskopowej. Jeśli chodzi o sprężone powietrze w instalacjach technologicznych w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym czy branży automotive, poleca się korzystać z metody psychometrycznej lub chemicznej przy oznaczaniu ciśnieniowego punktu rosy.
Raport z badań wilgotności sprężonego powietrza
Co powinno znaleźć się w raporcie z badań ciśnieniowego punktu rosy? Dokument ten musi zawierać przede wszystkim opis całego układu sprężonego powietrza oraz jakie są warunki pracy. Ponadto w raporcie powinien znaleźć się opis punktu, w którym pobrano próbkę, warunki pobierania tych próbek, informacja związana z niepewnością pomiarów oraz data pobrania próbek i przeprowadzenia pomiarów.
2 Replies to “Raport z badań wilgotności sprężonego powietrza – co w nim zawrzeć?”
Coś więcej na temat samych metod? Jak się je robi?
Super, dzięki za informacje. Właśnie potrzebowałam tego o tym raporcie